с. Кідьош. Кідьошський НВК

Методична робота.

Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток. У поточному році в школі І ступеню продовжувалася робота по оформленню класних кімнат. У школі проводилися предметні тижні з окремих навчальних дисциплін з метою підтримки обдарованих дітей та творчої праці вчителів.

Педагоги знаходять час навчатись самостійно, аби йти в ногу з інноваційними педагогічними технологіями, вони беруть активну участь у професійних конкурсах різних рівнів.

Одним із напрямків методичної роботи НВК була організація занять із різними категоріями педагогічних працівників.

Протягом минулого навчального року члени педагогічного колективу НВК брали активну участь у роботі шкільних, районних семінарів та предметних методичних об’єднань.

Протягом року на засіданнях серед інших обговорювалися такі питання:

- Підсумки методичної роботи й завдання щодо підвищення ефективності й якості освітнього процесу в новому навчальному році.

Планування та визначення перспектив роботи з проблемної теми.

Атестація вчителів.

Технології продуктивного навчання.

Шляхи розвитку життєвої компетентності в умовах НВК.

Про шляхи підвищення в учнів мотивації до навчання.

В організації методичної роботи . були і недоліки: мали місце недоліки в інформаційному забезпеченні вчителів; учителі недостатньо використовують можливості інтерактивних форм роботи та

ІКТ.

Активну участь у методичній роботі приймають педагоги, які атестуються. Практикуються творчі звіти, виступи на педрадах, методичних обєднаннях.

Форми методичної роботи НВК:

Відвідування уроків, занять, позакласних заходів, режимних моментів.

1- Аналіз виступів учителів на засіданнях педагогічної ради, методичних обєднаннях.

Використання діагностичних анкет аналізу своєї діяльності.

Консультації.

Завдання методичної роботи на новий навчальний рік:

Вивчення нормативних документів про освіту, оволодіння методичними та теоретичними основами наук, сучасними досягненнями психолого-педагогіної науки, методикою викладання предметів, підвищення рівня управлінської

діяльності, загальної культури.

2.  Систематичне вивчення й аналіз навчальних планів, програм, підручників, посібників, інструктивних матеріалів, методичних матеріалів про зміст, форми і методи проведення навчально-виховного процесу, занять позакласної роботи.

3.  Вивчення і застосування на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду, розвиток ініціативи і творчості.

4.  Вивчення й аналіз стану якості знань, умінь і практичних навичок учнів, рівня їхньої вихованості, виявлення труднощів у засвоєнні програмного матеріалу.

5.  Підготовка і проведення заходів, спрямованих на удосконалення навчально- виховного процесу, підвищення освітнього рівня школярів, їхньої вихованості, надання практичної допомоги педагогам в оволодінні сучасними методами викладання і виховання, підвищення професійної майстерності і психолого- педагогічної підготовки вчителів.

Навчально-виховний процес забезпечений програмами на 100%, періодичними педагогічними та методичними виданнями на 45% (у зв’язку із недостатнім фінансуванням передплати фахових видань).

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм із предметів робочого навчального плану:

3. Робота з педагогічними кадрами.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами протягом навчального року можна охарактеризувати як задовільну.

Протягом року вчителі НВК підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних і обласних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також у рамках атестації.

Адміністрація закладу регулярно проводила виробничі наради, наради при директору, оперативні методичні зустрічі, співбесіди з окремими вчителями з питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів MOH України, що дало

Варто зазначити, що всі засідання науково - методичної ради пройшли на високому рівні: доповіді були змістовними й цікавими.

Методичний кабінет поповнився новими матеріалами: тематичними розробками вчителів, матеріалами, зібраними вчителями та вихователями протягом року, оновлено папки самоосвіти педагогів. Члени педагогічного колективу брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, загальношкільних семінарів, інших методичних заходів. Робота методичного кабінету НВК здійснювалася відповідно до Положення про методичний кабінет. Методичним кабінетом надавалася допомога вчителям, які навчалися на курсах підвищення кваліфікації, проводилося індивідуальне консультування педагогів.